Desktop Pc Core i5 6th Gen 16GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 17,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6500 6th Gen |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Main Board | Asus H110 |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Networking | LAN Ethernet |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP USB |
| Casing | OVO |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel core i5 6th generation processor, 16GB DDR4 RAM, 256GB SSD, Asus H110 main board, OVO band casing, 8GB Build-in HD Board Graphics, Gigasonic Soft Keyboard, and HP USB Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Pc Core i5 6th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★