Asus VivoBook 14 X1404Z Core i3 12th Gen Laptop
Price in Bangladesh
৳43,999
from 1 seller
The lowest price of Asus in Bangladesh is ৳43,999 only. Buy Asus at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 43,999
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-1215U |
| Processor Speed | UpTo 4.4GHz, 10MB Cache |
| Screen Size | 15" FHD |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB Solid State Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Ultra HD 4GB |
| Audio/Speaker | Built in Stereo Speakers |
| Networking | Bluetooth 5.3 Wireless Card, Wi-Fi 6E |
| Webcam | 720p HD camera |
| Battery | 3-cell Li-ion |
| Dimensions (W x D x H) | 12.79 x 8.42 x 0.70" |
| Product Weight (Kg) | 1.40 kg |
| Series | Asus Vivobook |
📖 Overview
This Asus VivoBook 14 X1404Z is a laptop with modern colors and sleek geometric design that makes it easy for you to work anywhere. Powered by its powerful 12th Gen Intel Core i3 processor that will deliver responsive performance for everyday tasks. It has 8GB DDR4 3200MHz RAM which offers multitasking performance. It also has a 128GB SSD that provides ample storage space for documents, files and applications.
Be the first to review
Share your experience with Asus VivoBook 14 X1404Z Core i3 12th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★