HP 15-DW3046NE Core i5 11th Gen 512GB SSD Gaming Laptop
Price in Bangladesh
৳40,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳40,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Akbarshah, Chittagong
৳ 40,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 -1135G7 11th Generation |
| Processor Speed | Up To 4.2GHz, 8M Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 15.6" FHD 1920 x 1080 Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GEFORCE MX 350 2GB |
| Audio/Speaker | Dual Speakers |
| Networking | Realtek RTL8821CE-M 802.11a / b / g / n / ac (1 x 1) Wi-Fi and Bluetooth 4.2 combo |
| Webcam | HD Webcam |
| Keyboard | Full-size island-style natural keyboard with numeric keypad |
| Product Weight (Kg) | 1.75kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP 15-DW3046NE laptop features a powerful Intel core i5 11th generation processor that has a speed up to 4.2 GHZ 4 cores with 8M Cache. It provides a 16GB DDR4 RAM with 512GB NVME SSD Hard Disk for better and smoother performance. It has a 15.6" FHD display with resolution of 1920 x 1080p. Also, it has HD webcam, wireless bluetooth connectivity, Dual Speakers, and full sized keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP 15-DW3046NE Core i5 11th Gen 512GB SSD Gaming Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★