Gaming PC Core i7 3rd Gen Giga-Sonic 19" LED Monitor
-17%
Price in Bangladesh
৳14,499
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 3rd gen giga-sonic 19" led monitor in Bangladesh is ৳14,499 only. Buy Gaming pc core i7 3rd gen giga-sonic 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 17%
৳17,499
৳ 14,499
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Core i7 3rd Gen |
| Processor Speed | Up to 3.9 GHz |
| Main Board | Gigabyte H61M-DS |
| Monitor | Giga-Sonic 19" LED monitor |
| RAM | X-Star 16GB DDR-3 |
| Hard Disk | X-Star 256GB SATA III |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built in 8GB graphics |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | Revenger Ice-cool mini micro ATX casing |
📖 Overview
This desktop gaming PC has an Intel Core i7 3rd generation processor, a Gigabyte H61M-DS motherboard, 16GB RAM DDR-3, a 256GB SSD, an ATX case RGB Reaver Ice Cool White, a 700-watt power supply, a keyboard and mouse, and a 19-inch brand-new Giga-Sonic monitor.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 3rd Gen Giga-Sonic 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★