Desktop PC Intel Core i7 7th Gen 8GB RAM 512GB SSD
-4%
Price in Bangladesh
৳20,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i7 7th gen 8gb ram 512gb ssd in Bangladesh is ৳20,500 only. Buy Desktop pc intel core i7 7th gen 8gb ram 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳21,500
৳ 20,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 7th Generation |
| Processor Speed | 4M Cache, up to 3.90 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-B150-HD3 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | Hi Power ATX RGB Gaming |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i7 7th generation processor, 8GB DDR4 RAM, 512GB SATA SSD, Gigabyte GA-B150-HD3 motherboard, and Hi Power ATX RGB gaming
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i7 7th Gen 8GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★