Desktop PC AMD Ryzen 5 5600GT 256GB M.2 NVMe SSD
-15%
Price in Bangladesh
৳27,600
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc amd ryzen 5 5600gt 256gb m.2 nvme ssd in Bangladesh is ৳27,600 only. Buy Desktop pc amd ryzen 5 5600gt 256gb m.2 nvme ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 16%
৳32,800
৳ 27,600
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600GT AM4 |
| Processor Speed | 3.6GHz; Up to 4.6GHz |
| Main Board | MSI A520M-A Pro AM4 AMD Micro-ATX |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | Colorful CN600 PRO 256GB M.2 NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Graphics |
| Casing | MaxGreen H6 Mid-Tower M-ATX Case with 200W Standard PSU |
📖 Overview
This Desktop PC is powered by an AMD Ryzen 5 5600GT AM4 processor that can generate a speed of 3.6GHz up to 4.6GHz. It includes features MSI A520M-A Pro AM4 AMD Micro-ATX motherboard, 8GB DDR4 3200MHz RAM, Colorful CN600 Pro 256GB M.2 NVMe SSD, Radeon graphics, and MaxGreen H6 Mid-Tower M-ATX Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC AMD Ryzen 5 5600GT 256GB M.2 NVMe SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★