Desktop PC Core i3 2nd Gen Asus-H61 & 128GB SATA
-9%
Price in Bangladesh
৳7,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus-H61 |
| Monitor | LG 19" Inch Full Fresh Monitor |
| RAM | 4GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 128GB SSD SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop computer package has many items, including an Intel Core i3 2nd Gen processor, an Asus-H61 main board, an LG 19" Full Fresh monitor, 4GB DDR-3 RAM, a 128GB SSD SATA hard disk, a 2GB built-in HD graphics card, a new Gigasonic soft keyboard, a new HP M10 wired mouse, and Windows 10 64 Bit Pro software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 2nd Gen Asus-H61 & 128GB SATA and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★