Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM 17" Monitor
-14%
Price in Bangladesh
৳9,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram 17" monitor in Bangladesh is ৳9,000 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram 17" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 14%
৳10,500
৳ 9,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-3220 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.2 GHz / 3 MB Cache Memory |
| Main Board | Intel Chip H61M |
| Monitor | Gigasonic 17'' LED |
| RAM | 4 GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 500 GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in Intel Graphics |
| Networking | Realtek GbE LAN chip 10 / 100 / 100 Mbit |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Casing | OVO ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
The desktop computer comes with an Intel Core i3 3rd generation processor with 3.2GHz of speed. The PC also includes an Intel Chip H61M desktop motherboard, 4GB computer RAM, 500 GB SATA hard disk drive, Gigasonic 17'' LED LED monitor, USB standard keyboard, and mouse.
5.0
★★★★★
2 reviews
R
Forid Dewan
26 February 2021 09.24 AM
Overall
★★★★★
DDR4 ram and SSD support করবে নাকি?
yes
R
Washim Akram
24 October 2020 01.39 AM
Overall
★★★★★
Good