Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM with Monitor
-8%
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram with monitor in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram with monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳11,500
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4130 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40GHz Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte H-81M |
| Monitor | 17 inch LED Monitor |
| RAM | Adata 4GB DDR-3 1600 BUS |
| Hard Disk | Samsung 500GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 4400 |
| Audio / Speaker | Hd Real Tech |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB |
| Modem | 3G / 4G Modem Support |
| Casing | Gigasonic ATX Thermal Casing |
📖 Overview
Desktop PC has 4GB RAM, 500GB SSD storage capacity, 45W thermal design power, USB standard mouse and keyboard, FCLGA1150 sockets supported, Gigasonic ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM with Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★