Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Gen |
| Processor Speed | 3.50GHz |
| Main Board | Gigabyte- H-81M |
| Monitor | Esonic 17 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128 GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2GB Built in Board |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as it has an Intel core i3 4th generation processor that can generate 3.50GHz performance, a 17" LED Monitor, 8GB (RAM), 128GB SSD, 2GB HD graphics card, HD Audio Port, Windows software, USB Standard keyboard & mouse, with an OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★