Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳13,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Gen |
| Processor Speed | 3.40GHz |
| Main Board | H81 DDR3 |
| Monitor | Esonic 17" LED |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2048 GPU |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Standard |
| Casing | PC Power Case |
| Software | Windows 10,11 |
📖 Overview
This PC has an Intel core i3 4th generation processor, H81 DDR3 motherboard, 8GB RAM, 256GB SSD, Esonic 17" LED monitor, 2048 GPU, PC Power Case CPU casing, built-in speaker, more.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★