Desktop PC Core i3 4th Gen RGB 16GB RAM / 256GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳9,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen rgb 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳9,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen rgb 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳10,500
৳ 9,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4160 4th Gen |
| Processor Speed | 3.60 GHz Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte H81 DS2 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | Adata DDR3 8 x 2=16GB |
| Hard Disk | 256GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Built-in Graphics |
| Keyboard | Hi Power Keyboard |
| Mouse | HP Standard Mouse |
| Casing | OVO J618 B RGB Micro Mesh Gaming Casing |
📖 Overview
This is a desktop PC with an Intel Core i3-4160 4th Gen processor, a Gigabyte H81 DS2 motherboard, 16GB RAM, 256GB SSD hard disk, 2GB graphics card, a Hi Power keyboard, HP standard mouse, and an OVO J618 B RGB Micro Mesh Gaming Casing. It also has a 3 fan-whit power supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen RGB 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★