Desktop PC Core i3 6th Gen 16GB RAM / 256GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳12,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳12,200 only. Buy Desktop pc core i3 6th gen 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳13,500
৳ 12,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-6100 6th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.70GHz |
| Main Board | Gigabyte Asus H110M HD2 |
| RAM | ADATA 8 x 2=16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 4GB Graphics |
| Keyboard | Hi Power Keyboard |
| Mouse | HP Standard Mouse |
| Casing | OVO J618 B RGB Micro Mesh Gaming Casing |
| Software | Windows 10+11 |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel Core i3 6th generation processor that offers up to 3.70GHz frequency speed. In addition, this PC includes 16GB RAM, 256GB SSD, keyboard, mouse, OVO brand's RGB casing, built-in graphics which is integrated into the processor, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 6th Gen 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★