Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor
-7%
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳19,500
৳ 18,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8100T 8th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.60 GHz, 6MB Cache |
| Main Board | MSI H310M PRO-VH |
| Monitor | Starex 19 Inch LED HD |
| RAM | 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Shared Graphic |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Starsonic Micro ATX Thermal |
| Software | Standard |
📖 Overview
Desktop PC features MSI H310M PRO-VH motherboard, 8GB DDR4 2666 MHz RAM, 256GB SATA SSD storage capacity, Starsonic Micro ATX thermal casing, USB standard wired keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★