Desktop PC Core i5 10th Gen 16GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳33,300
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 10th gen 16gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳33,300 only. Buy Desktop pc core i5 10th gen 16gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 1%
৳33,500
৳ 33,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10400 10th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency of 2.90GHz, Max Turbo Frequency at 4.30GHz |
| Main Board | Gigabyte H510M H |
| Monitor | Hi Power 19 inch LED |
| RAM | AData 16GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | Kingspec 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 8GB Graphics Built In |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | OVO RGB ATX Thermal Casing |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such Core i5 10th Generation processor, Base Frequency of 2.90GHz, Max Turbo Frequency at 4.30GHz, Gigabyte H510M H, Hi Power 19 inch LED, AData 16GB DDR4 2666MHz, Kingspec 256GB SSD, Intel 8GB Graphics Built In, HD Realtek, LAN / Ethernet network, Keyboard and Mouse Combo, 3G/4G Support modem, and OVO RGB ATX Thermal Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 10th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★