Desktop PC Core i5 10th Gen with 256GB SSD 19"
-2%
Price in Bangladesh
৳33,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 10th gen with 256gb ssd 19" in Bangladesh is ৳33,500 only. Buy Desktop pc core i5 10th gen with 256gb ssd 19" at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 3%
৳34,500
৳ 33,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Processor Type | Intel Core i5-10400 10th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency of 2.90GHz, Max Turbo Frequency at 4.30GHz |
| Main Board | Asrock H510M H |
| Monitor | Starex 19 inch LED |
| RAM | AData 16GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | Kingspece 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 8GB Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Keyboard and Mouse Combo |
| Mouse | Keyboard and Mouse Combo |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | OVO RGB ATX Thermal Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features a Asrock H510M H motherboard, and 256GB SSD storage capacity. The desktop comes with an Intel Core i5 10th generation powerful processor with a turbo frequency of 4.30GHz. It has AData 16GB DDR4 RAM that can run smoothly.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 10th Gen with 256GB SSD 19" and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★