Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB RAM 128GB SSD
-17%
Price in Bangladesh
৳7,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳7,000 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳8,500
৳ 7,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.10GHz |
| Main Board | Gigabyte H61 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | AData 8GB DDR3 |
| Hard Disk | King Spec 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Networking | 100 /1000 Mbps |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | OVO ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop standard PC has Intel core i5 2nd generation processor, AData 8GB DDR3 RAM, King Spec 128GB SATA SSD, Esonic H61DA1 motherboard and OVO ATX Casing
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★