Desktop PC Core i5 3rd Gen 120GB SSD & 500GB HDD
-36%
Price in Bangladesh
৳16,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 120gb ssd & 500gb hdd in Bangladesh is ৳16,000 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen 120gb ssd & 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 36%
৳25,000
৳ 16,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | 2.60-3.20 GHz |
| Main Board | Intel / Gigabyte / Foxcon / Esonic / Speed |
| Monitor | 19-inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | Seagate 120GB SSD + 500GB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | 2GB Intel HD Built-in |
| Keyboard | Standard USB Keyboard (FREE) |
| Mouse | Standard USB Keyboard (FREE) |
| Casing | Star Sonic Casing |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an Intel Core i5 3rd generation processor that can generate a 2.60-3.20 GHz frequency speed. The PC package also has a 19-inch monitor, 8GB DDR3 RAM, 120GB SSD + 500GB HDD, a power cable, ATX 500W power supply, 2GB Intel HD built-in graphics, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 120GB SSD & 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★