Desktop Core i5 3rd Gen 8GB RAM 500GB HDD 19" Monitor
-35%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i5 3rd gen 8gb ram 500gb hdd 19" monitor in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Desktop core i5 3rd gen 8gb ram 500gb hdd 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 35%
৳20,000
৳ 13,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | 4M Cache, up to 3.20GHz |
| Main Board | Esonic H61 3-Gen |
| Monitor | Gigasonic 19" LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600bus |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In On Board 4GB HD Graphic |
| Audio / Speaker | Built in speaker |
| Networking | LAN Ethernet |
| Keyboard | New USB Standard |
| Mouse | New USB Standard |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | ATX Thermal Casing |
| Software | Windows 10+11 |
📖 Overview
This Desktop PC comes with Intel Core i5 3rd generation processor, with Intel Built-In On Board 4GB HD Graphic. It has 8GB RAM, 500GB HDD, Gigasonic 19" LED monitor, Esonic H61 3-Gen motherboard, USB keyboard and USB wired standard mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i5 3rd Gen 8GB RAM 500GB HDD 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★