Desktop PC Core i5 3rd Gen 1TB HDD 20" 4K Monitor
Price in Bangladesh
৳15,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Intel Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Intel |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-3470 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.20GH, 4MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H61 |
| Monitor | Used Samsung 20 inch LED 4K |
| RAM | AData 16GB DDR3 1600bus |
| Hard Disk | Used 1TB 7200rpm Samsung |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel 8GB Built-in Graphics |
| Optical Drive | Driver CD |
| Audio / Speaker | Built in Speaker |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Casing | Gigason |
📖 Overview
This Desktop PC has a 20-inch 4K LED monitor. It offers an Intel Core i5 3rd generation processor which generates a 3.20GHz speed. It supports an 8GB Intel built-in graphics card. Moreover, this PC comes with a Gigabyte H61 motherboard, 16GB RAM,1TB HDD, and a Gigason casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 1TB HDD 20" 4K Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★