Desktop PC Core i5 3rd Gen 512GB SSD 17" LED Monitor
-11%
Price in Bangladesh
৳11,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 512gb ssd 17" led monitor in Bangladesh is ৳11,500 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen 512gb ssd 17" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳13,000
৳ 11,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-3470 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz |
| Main Board | Intel Chipset H61M |
| Monitor | Starex 17" LED |
| RAM | 4GB DDR3, 1600 Bus |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2500 |
| Networking | Wired 10/100/1000 Gigabit Ethernet Network |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | ATX Thermal Casing WINTECH |
| Software | 7,8.1,10 Support |
📖 Overview
This computer PC has an Intel Core i5 3rd generation processor, 4GB DDR3 type RAM, 512GB SSD storage capacity, Intel HD Graphics 2500, Intel Chipset H61M motherboard, ATX casing, standard keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 512GB SSD 17" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★