Desktop PC with Core i5 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-14%
Price in Bangladesh
৳9,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc with core i5 4th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳9,000 only. Buy Desktop pc with core i5 4th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 14%
৳10,500
৳ 9,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4690 4th Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81M-DS2 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 4 x 2 |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound Port |
| Networking | 10 / 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | USB Giga sonic |
| Mouse | Lenovo USB |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop computer has an Intel Core i5-4690 4th generation processor with a turbo boost frequency of 3.50GHz. It comes with 8GB DDR3 RAM and a 128GB SATA SSD memory storage capacity, a USB standard Keyboard, Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC with Core i5 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★