Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM
-8%
Price in Bangladesh
৳17,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram in Bangladesh is ৳17,000 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳18,500
৳ 17,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.8GHz, 6M Cache |
| Main Board | Intel H-110M |
| Monitor | 19" LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Built-in Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Gig sonic Brand Micro ATX |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i5 6th generation processor, 2.80 GHz maximum turbo frequency, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD storage capacity, Gig sonic Brand Micro ATX cashing, and Intel H-110M motherboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★