Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM / 256GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳15,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳15,700 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳16,999
৳ 15,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Gen |
| Processor Speed | 4M Cache, up to 3.30 GHz |
| Main Board | GIGABYTE / ASUS H110 |
| RAM | ADATA DDR-4 8 x 2=16GB |
| Hard Disk | 256GB SSD Drive SATA |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | Built in speaker |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Hi Power Keyboard |
| Mouse | HP Standard Mouse |
| Casing | OVO J618 B RGB Micro Mesh Gaming Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC comes with a Gigabyte / Asus H110 motherboard, Intel core i5 6th generation processor, Adata DDR4 8 x 2=16GB, 256GB SSD Drive SATA SSD, USB optical keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★