Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 2TB HDD
-14%
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 2tb hdd in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 2tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳20,500
৳ 17,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5-6500 6th Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz Base Frequency & 3.60GHz Turbo Boost Speed |
| Main Board | Gigabyte Asus H110 |
| RAM | 16GB RAM |
| Hard Disk | 2TB HDD + 128GB SSD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel HD 510 |
| Networking | LAN / Wi-Fi |
| Keyboard | Hi Power Keyboard |
| Mouse | HP Standard Mouse |
| Casing | NJ Casing |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an intel core i5 6th generation processor that can generate 3.20GHz base frequency & 3.60GHz maximum speed. Also, this PC contains 16GB RAM, 128GB SSD & Intel HD 510, a Gigabyte Asus H110 motherboard, LAN, Wi-Fi, HP mouse, Hi-power keyboard, NJ casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 2TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★