Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-1%
Price in Bangladesh
৳15,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳15,200 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 2%
৳15,500
৳ 15,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Graphic |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Casing | Gigasonic ATX Strong Casing |
| Software | Default OS |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel Core i5 6th generation processor, Asus H110M C2 NVMe motherboard, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD, and 4GB Build In On HD graphics. The desktop computer included a Gigasonic ATX Strong Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★