Gaming PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳20,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 6th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳20,000 only. Buy Gaming pc core i5 6th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳22,500
৳ 20,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Main Board | H-250 |
| Monitor | 22" LED |
| RAM | 8GB 2666 BUS |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | RGB Gaming Casing |
📖 Overview
This PC especially made for gaming. It comes with some amazing features like Intel Core i5 6th Gen Processor type, Motherboard speed H-20, 22" LED monitor, RGB Gaming Casing with 8GB RAM, 256GB SSD.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★