Desktop PC Core i5 6th Gen with 8GB RAM 480GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳13,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen with 8gb ram 480gb ssd in Bangladesh is ৳13,500 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen with 8gb ram 480gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳15,500
৳ 13,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 |
| Processor Speed | Up to 3.40 GHz,6M Cache |
| Main Board | Asus H-110M |
| Monitor | Not included |
| RAM | 8GB DDR4, 2666MHz |
| Hard Disk | 480GB Sata WD Green |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 510 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Casing | ATX standard |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel Core i5-6500 6th generation processor, 8GB of DDR4 RAM, 480GB SSD storage capacity, Asus H-110M motherboard, USB standard keyboard, and USB standard mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen with 8GB RAM 480GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★