Desktop PC Core i5 7th Gen 512GB SSD / 16GB RAM
-7%
Price in Bangladesh
৳31,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen 512gb ssd / 16gb ram in Bangladesh is ৳31,400 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen 512gb ssd / 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 8%
৳34,000
৳ 31,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe |
| Monitor | Xiaomi Redmi V22FAB-RA 21.45" FHD Monitor |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | IMICE GK-480 4 In 1 Gaming Kit Combo |
| Mouse | IMICE GK-480 4 In 1 Gaming Kit Combo |
| Casing | Hi Power RGB Gaming Lighting Casing |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel Core i5 7th generation processor, 21.5" FHD monitor, 512GB NVMe SSD, 16GB DDR4 2666MHz RAM, Asus H110M C2 NVMe motherboard, and Hi Power RGB Gaming Lighting Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen 512GB SSD / 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★