Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 1TB HDD 19" Monitor
-5%
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen 8gb ram 1tb hdd 19" monitor in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen 8gb ram 1tb hdd 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳18,500
৳ 17,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.00 GHz Up To 3.50 GHz, 6M Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H110M-H |
| Monitor | 19 Inch LED Backlight |
| RAM | AData 8GB DDR4 2400 |
| Hard Disk | 1000 GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | Audio/Speaker Built-In |
| Networking | LAN Realtek |
| Keyboard | Giga Snic Keyboard |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | View One Casing |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i5 7th generation processor, Intel HD graphics card, 8 GB desktop PC RAM, 1 TB hard disk drive, 19 inch LED backlight monitor, gigabit LAN.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 1TB HDD 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★