Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM 19" Monitor
-19%
Price in Bangladesh
৳20,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram 19" monitor in Bangladesh is ৳20,400 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 20%
৳25,400
৳ 20,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8400 8th Generation |
| Processor Speed | Max Turbo Frequency 4.00 GHz |
| Main Board | UNIKA H-311 6th -9th Gen |
| Monitor | Gigasonic 19" LED |
| RAM | Adata 8GB DDR-4 |
| Hard Disk | Kingspec 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Ovo 3RGB Casing |
📖 Overview
This desktop PC uses an Intel Core i5 8th-gen processor and UNIKA H-311 6th -9th Gen motherboard. With 8GB of DDR4 RAM, you'll have plenty of memory for multitasking & running demanding apps & games. The desktop options include capacities of 256GB SSD.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★