Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB NVMe SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳28,100
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 256gb nvme ssd in Bangladesh is ৳28,100 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 256gb nvme ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳30,000
৳ 28,100
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Main Board | Asus Prime-H310 With HDMI & NVMe Slot |
| Monitor | 21.5" Value-Top S22IFR100 100Hz FHD IPS Monitor |
| RAM | 8GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | KIngFast 256GB Nvme SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Casing | Hi Power RGB White Gaming Casing |
📖 Overview
This desktop PC features a new monitor, Asus Prime-H310 motherboard, Intel Core i5 processor, 256GB NVMe SSD, 8GB DDR-4 RAM, 200W ATX original power supply, HF-350 RGB Gaming Cooler, and Hi Power RGB White Gaming Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB NVMe SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★