Desktop PC Core i5 8th Gen RGB 16GB RAM / 256GB SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen rgb 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen rgb 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳19,000
৳ 18,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8500 8th Gen |
| Processor Speed | Base 3.0GHz, Maximum 4.1 GHz, 8GT/s DMI3 BUS speed, 6-Cores, 6-Threads |
| Main Board | Esonic H110DA1 DDR4 9th Gen |
| RAM | Adata DDR-4 8 x 2=16GB |
| Hard Disk | 256GB NVME SSD |
| Disk Type | SSD |
| Keyboard | Micropack |
| Mouse | Micropack M101 |
| Casing | OVO J618 B RGB Micro Mesh Gaming Casing |
| Software | Valuetop Power Supply |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i5-8500 8th Generation processor, an 8 GT/s DMI3 BUS speed, 6-cores, 6-threads, an Esonic H110DA1 DDR4 9th Gen motherboard, 16GB ADATA DDR-4 RAM, 256GB NVME SSD drive, a keyboard, mouse, and RGB gaming casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen RGB 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★