Desktop PC Core i7 1st Gen 22" LED Borderless Monitor
Price in Bangladesh
৳18,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 1st gen 22" led borderless monitor in Bangladesh is ৳18,999 only. Buy Desktop pc core i7 1st gen 22" led borderless monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 18,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 1st Generation |
| Processor Speed | Base frequency 2.90GHz, 8MB Cache |
| Main Board | H55 Gigabyte ECS with HDMI |
| Monitor | New Value TOP 22" Borderless LED |
| RAM | Adata 8GB DDR3 |
| Hard Disk | Target 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB HD Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | Wi-Fi data |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Standard |
| Casing | OVO Standard Casing |
📖 Overview
This Desktop PC is powered by an Intel Core i7 1st generation processor that can generate base frequency 2.90GHz with 8MB Cache. It has a 22" LED Borderless Monitor. Also, it includes features of H55 Gigabyte ECS with HDMI motherboard, Adata 8GB DDR3 RAM, Target 128GB SSD, 4GB HD graphics, and OVO standard casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 1st Gen 22" LED Borderless Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★