HP Elitebook x360 1030 G3 Core i5 8th Gen 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳35,000
from 2 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳35,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 35,000
ElephantRoad, Dhaka
৳ 35,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 1.6 GHz Base Frequency Up to 3.4 GHz |
| Screen Size | 13.3 inch diagonal FHD |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | 4 Premium Stereo Speaker |
| Networking | Intel Dual band Wireless-AC 8265 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth V4.2 Combo |
| Webcam | FHD Camera |
| Battery | HP Long Life, 4-Cell, 56.2Wh Li-ion |
| Keyboard | HP Premium Collaboration |
| Dimensions (W x D x H) | 30.58 x 20.50 x 1.57 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.25 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP Elitebook laptop is powered by an Intel Core i5 8th generation processor which can generate a 1.6 GHz base frequency and maximum frequency Up to 3.4 GHz. It has a 13.3-inch diagonal FHD display, 8GB RAM, 256GB SSD, Intel UHD Graphics 620, and HP premium collaboration keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP Elitebook x360 1030 G3 Core i5 8th Gen 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★