Lenovo 20240 AMD E1-2100 4GB 128GB SSD Laptop
-33%
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 33%
৳15,000
৳ 10,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD E1-2100 Dual Core |
| Processor Speed | 1.0 GHz |
| Screen Size | 14" HD LED Dispaly |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | DVD Super MulitBurner |
| Graphics Card | AMD Radeon HD 8210M Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo Speaker, 3.5mm Audio Jack, Mic Inside |
| Networking | Lenovo Wireless Wifi b/g/n, Bluetooth |
| Webcam | 1.3 Megapixel |
| Card Reader | One-in-all Card Reader |
| Battery | 4-cell |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | 2.3 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
Lenovo 20240 laptop features AMD E1-2100 processor, with Radeon HD graphics, 4GB of RAM, 128GB SSD, 14" HD LED display, DVD writer, USB-3, HDMI, Wi-Fi, Bluetooth.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo 20240 AMD E1-2100 4GB 128GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★