Desktop PC Core i3 10th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor
-7%
Price in Bangladesh
৳34,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i3 10100 10th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.30 GHz |
| Main Board | Gigabyte H470M H |
| Monitor | Starex 19" inch LED |
| RAM | AData 8 GB DDR4 |
| Hard Disk | WD 256 GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio / Speaker | High Quality Audio |
| Networking | Realtek GbE LAN chip (1 Gbps/100 Mbps) |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | SkyView ATX |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC has Intel Core i3 10th generation processor, 8GB DDr4 RAM, 250GB M.2 SSD, a Gigabyte GA H510M-H LGA 1200 motherboard, a Starex 19" inch LED monitor
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 10th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★