Desktop PC Core i7 3rd Gen 256GB SSD 19" LED Monitor
-6%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 3rd gen 256gb ssd 19" led monitor in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Desktop pc core i7 3rd gen 256gb ssd 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳16,500
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 3rd Generation |
| Processor Speed | Up to 3.70GHZ, 8MB Cash |
| Main Board | H-61M |
| Monitor | 19" LED Starex Brand |
| RAM | 16GB DDR3 1600 Buss |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB RGB Gaming Keyboard |
| Mouse | USB RGB Gaming Mouse |
| Modem | 3G / 4G Supported |
| Casing | OVO Mini RGB Gaming Casing |
| Software | Windows 10 |
📖 Overview
This desktop pc features an Intel Core i7-3770 3rd generation CPU, 16GB of RAM, and an H-61M motherboard with an RGB USB keyboard and mouse. It contains a 512GB SSD. Moreover, this PC has a 19" LED monitor and it supports Intel HD Graphics 4000.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 256GB SSD 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★