Desktop PC Core i7 3rd Gen Gigabyte H61 & 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳18,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 3rd gen gigabyte h61 & 128gb ssd in Bangladesh is ৳18,999 only. Buy Desktop pc core i7 3rd gen gigabyte h61 & 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 18,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.40GHz |
| Main Board | Gigabyte H61 3rd Gen |
| Monitor | Gigasonic 22" White LED (New) |
| RAM | Adata 8GB DDR4 2666 BUS |
| Hard Disk | Target 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in HD Graphics |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO |
📖 Overview
This Desktop computer appears with a 22-inch Gigasonic white color monitor, an Intel Core i7 2nd generation processor, H61 Gigabyte 3gen main board, 8GB RAM, 128GB SSD hard disk, 4GB HD graphics card, Hi Power keyboard, and HP mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen Gigabyte H61 & 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★