Desktop PC Dual Core 4th Gen 17" LED Monitor
-10%
Price in Bangladesh
৳12,990
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Dual Core 4th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 3.00GHz |
| Main Board | Asus 81M |
| Monitor | 17 Inch |
| RAM | Adata 4GB DDR-3 |
| Hard Disk | Samsung 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 1GB Intel HD on Board |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Casing | ATX Thermal Casing with Power Supply |
📖 Overview
This Desktop PC offers a Dual Core 4th Gen processor with speeds of 3.00GHz. It comes with an Asus 81M chipset motherboard, 500GB hard disk drive, 4GB DDR3 RAM, 1GB Intel HD on Board, USB optical keyboard, and USB optical mouse. It supports LAN / Ethernet network connectivity and HD Realtek audio.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Dual Core 4th Gen 17" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★