Desktop PC Intel Core i3 2nd Gen 4GB RAM
-14%
Price in Bangladesh
৳8,499
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-2120 2nd Generation |
| Processor Speed | 3M Cache, Base Frequency 3.30 GHz |
| Main Board | Asus- H61 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 128 GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Optical Mouse |
| Modem | 2G/3G/4G Support |
| Casing | Atx tharmal |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i3 2nd generation processor, 4GB RAM, 128GB SSD storage capacity, Asus- H61 motherboard, USB keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i3 2nd Gen 4GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★