Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM / 500GB HDD
-16%
Price in Bangladesh
৳5,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram / 500gb hdd in Bangladesh is ৳5,000 only. Buy Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 17%
৳6,000
৳ 5,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Generation |
| Processor Speed | 2.90GHz |
| Main Board | Intel-H61 |
| RAM | 4GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Graphic Build In On HD Board |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Other Features | Home Delivery All Bangladesh Available |
📖 Overview
This PC is specifically designed for official work. The PC features an Intel Core i3 2nd generation processor that allows for smooth performance during gaming, programming, freelancing, and editing, with a clock speed of up to 2.90 GHz. Besides, this PC has impressive specs, including 4GB RAM, 500GB HDD, and an ATX Strong Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★