Desktop PC Intel Core i5 8GB RAM 18.5" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳17,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | 4.10 GHz, 6-Cores and 6-Thread |
| Main Board | Asus H61M-K |
| Monitor | Esonic 18.5" LED |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 128GB SSD + 500GB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | On Board |
| Networking | Realtek GbE LAN |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Modem | 4G Support |
| Casing | Casing ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
Desktop PC Intel Core i5 3rd generation processor, 128GB SSD + 500 GB hard disk drive storage capacity, Asus H61M-K motherboard, USB keyboard, USB mouse, and Esonic 18.5" LED monitor.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 8GB RAM 18.5" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★