Desktop PC Ryzen 3 2200G 8GB RAM 20" Monitor
-7%
Price in Bangladesh
৳24,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 3 2200g 8gb ram 20" monitor in Bangladesh is ৳24,500 only. Buy Desktop pc ryzen 3 2200g 8gb ram 20" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳26,500
৳ 24,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 3 2200G |
| Processor Speed | 3.5GHz Up to 3.7GHz |
| Main Board | MSI B450M Pro Max |
| Monitor | Giga Sonic 20" LED |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | King Fast 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Vega 8 Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel |
| Networking | 100 / 1000 MBPS Built in on Board |
| Keyboard | USB RGB Gaming |
| Mouse | USB RGB Gaming |
| Modem | 4G |
| Casing | 3 Fan Front RGB Gaming ATX Casing with Power Supply |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features AMD Ryzen 3 2200G quad-core processor with Radeon Vega 8 Graphics, 8GB DDR4 RAM 256GB SSD storage, USB RGB gaming keyboard and mouse, Giga Sonic 20" LED monitor, and MSI B450M Pro max motherboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 3 2200G 8GB RAM 20" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★