Desktop PC Ryzen 5 3400G 8GB / 256GB with RGB Casing
-11%
Price in Bangladesh
৳26,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 3400G |
| Processor Speed | 3.7GHz up to 4.2GHz |
| Main Board | MSI B450-A PRO MAX |
| Monitor | Esonic 19" LED |
| RAM | DDR4 8GB 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB Nvme SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon RX Vega 11 Graphics |
| Audio / Speaker | 7.1 |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | RGB Keyboard |
| Mouse | RGB Mouse |
| Casing | OVO RGB Casing |
| Software | Windows 10,11 |
📖 Overview
This desktop PC features an AMD ryzen 3400G processor with 3.7GHz up to 4.2GHz speed, RGB casing, Keyboard, Mouse, an Esonic 19" LED monitor, Radeon RX Vega 11 Graphics, DDR4 8GB 3200MHz RAM, 256GB Nvme SSD, MSI B450-A PRO MAX motherboard, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 3400G 8GB / 256GB with RGB Casing and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★