Desktop PC Ryzen 5 5500 16GB RAM / 256GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳32,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 5500 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳32,000 only. Buy Desktop pc ryzen 5 5500 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳36,500
৳ 32,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5500 |
| Processor Speed | Up to 3.9-4.4GHz |
| Main Board | Atlas B450M-K |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Jingsha GTX750 4GB |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Revenger Bullet 3RGB Fan |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an AMD Ryzen 5 5500 processor, up to 3.9- 4.4GHz, processor speed, Atlas B450M-K Motherboard, 16GB DDR4 RAM, 256GB NVMe SSD Hard Disk, Jingsha GTX750 4GB Graphics, Onboard audio speaker, USB Standard Keyboard, USB Standard Mouse and Revenger Bullet 3RGB Fan Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 5500 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★