Desktop PC Ryzen 5 5600G 16GB RAM / 256GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳35,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 5600g 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳35,500 only. Buy Desktop pc ryzen 5 5600g 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳38,500
৳ 35,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G |
| Processor Speed | 3.9 GHz by default, but can boost up to 4.4 GHz, 6 Core, 12 Thread |
| Main Board | MSI B450M A PRO MAX |
| Monitor | Gigasonic 75HZ 19" |
| RAM | 16GB 3200MHz |
| Hard Disk | Kingsman 256GB NVME SSD |
| Disk Type | SSD |
| Casing | OVO 335D |
📖 Overview
This Desktop PC has an AMD Ryzen 5600G processor, 16GB RAM, 256GB SSD, MSI B450M A PRO MAX motherboard, Gigasonic 75HZ 19" monitor, OVO 335D casing, Monarch 200W Genuine power supply, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 5600G 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★