Desktop Standard PC Intel Core i3 4th Gen 500GB HDD 4GB RAM
-20%
Price in Bangladesh
৳7,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop standard pc intel core i3 4th gen 500gb hdd 4gb ram in Bangladesh is ৳7,200 only. Buy Desktop standard pc intel core i3 4th gen 500gb hdd 4gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 20%
৳9,000
৳ 7,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4140 |
| Processor Speed | 3.40 GHz, 4MB Cash |
| Main Board | Intel Chip H-81 |
| RAM | DDR3 4GB 1600 BUS |
| Hard Disk | Samsung 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Graphics On Board |
| Audio / Speaker | Realtech Sound Port |
| Networking | 1000/100Mbps Network |
| Keyboard | Slim Handy USB |
| Mouse | Mini Optical USB |
| Casing | Mini Casing Erock |
📖 Overview
Intel chip H-81 motherboard, Intel core i3 4th Gen processor, 4GB RAM, 500GB hard disk drive, ATX casing thermal.
5.0
★★★★★
1 review
R
Moinul
14 July 2022 09.28 AM
Overall
★★★★★
Oder korbo
Thank you, Sir, for details click on the contact seller option and call the showroom number.