Desktop PC Ryzen 5 3400G 16GB RAM / 256GB SSD
-14%
Price in Bangladesh
৳26,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 3400g 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳26,000 only. Buy Desktop pc ryzen 5 3400g 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳30,500
৳ 26,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Ryzen 5 3400G |
| Processor Speed | 3.7GHz up to 4.2 GHz |
| Main Board | MSI A520M-A Pro |
| Monitor | 19 inch LED |
| RAM | ADATA 8 x 2 = 16GB |
| Hard Disk | 256GB NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | Built-In |
| Networking | 10/10/1000 |
| Casing | ATX Thermal |
| Software | Windows 10 / Windows 11 |
📖 Overview
This PC is equipped with an Atlas B450M A Pro Max motherboard and an AMD Ryzen 5 3400G CPU with a 4GB Built-in onboard HD graphics card, making it suitable for gaming. It has 16GB ADATA DDR4 RAM and 256GB SSD.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 3400G 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★