Gaming PC Ryzen 5 5600G Gigabyte M320 Motherbaord
-13%
Price in Bangladesh
৳26,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G |
| Processor Speed | 3.9GHz up to 4.4GHz Frequency Speed |
| Main Board | Gigabyte M320 with HDMI |
| RAM | 8GB DDR4 PNY XLR8 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB M.2 Twinmoss / King spec / BR / Warrior |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Graphics |
| Casing | Value Top RGB 2 Fan |
| Software | Default OS |
| Other Features | Power Supply Antec Atom 350W |
📖 Overview
This Gaming PC arrives with a Gigabyte M320 with HDMI motherboard that is capable of providing high-resolution & fidelity audio for the most realistic sound effects for gamers. Mainly, this computer is specialized to provide the best gaming performance using an AMD Ryzen 5 5600G processor which is well known for its extraordinary frequency speed of 4.4GHz. Plus, the PC features Twinmoss/King spec 8GB RAM / 256GB SSD / Radeon graphics, etc.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Ryzen 5 5600G Gigabyte M320 Motherbaord and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★